fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi A6 Bakım Fiyatları Nelerdir?

bakımı yapılmış bir halde yolda seyir halinde ilerleyen bir audi a6

Audi A6 Bakım Fiyatları Nelerdir?

Aracın ihtiyacına, varsa arızaların veya sorunların çözümüne, gerekliyse parça değişimine göre Audi a6 bakım fiyatları değişiklik göstermektedir. Her aracın düzenli olarak bakımını yaptırması hem o araç açısından hem de sürüş güvenliği ve çevre açısından oldukça önemlidir.

Bu sebeple planlı bakım yaptırmak aracın ömrünü uzatırken çevreye veren zarar minimuma düşer. Aynı zamanda ilerleyen süreçlerde ortaya çıkabilecek daha büyük arızaların önüne geçilir.

Planlı Bakım Yöntemleri

Planlı bakım yöntemi üç farklı kategoride incelenir. Bunlar periyodik bakım, önleyici bakım ve uyarıcı bakımdır.

  • Periyodik Bakım

Öncesinde belirlenmiş olan bir zaman periyotları haline düzenli olarak aracın donanım ve parçaların bakımı ve onarımıdır. Periyodik bakım esnasında düzenli olarak aracın parçaları kontrol edilir ve gerekirse parça değişimleri gerçekleştirilir. Bununla birlikte aracın ihtiyacına yönelik onarım çalışmaları gerçekleştirilir.

Böylece önceden bakımı yapılması sayesinde sonradan oluşabilecek arızaların ve kazaların önüne geçilir. Konforlu sürüş deneyimi açısından periyodik bakım son derece önemlidir. Aracın modeline göre periyodik bakım zamanı bir veya iki senelik sürelerle değişiklik göstermektedir. Periyodik bakımlar, günlük, haftalık, aylık, altı aylık ve yıllık bakımlar olarak planlanır ve uygulanır.

  • Önleyici Bakım

Proaktif bakım olarak da bilinen önleyici bakım son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve giderek yayılan bakım çeşididir. Önleyici bakımın amacı ilerleyen süreçlerde ortaya çıkabilecek arızaları ön görerek önlem alınmasını sağlamaktır. Bu sayede daha büyük ve tehlikeli olabilecek arızalar engellenirken daha uygun maliyetle sorun giderilmiş olur.

  • Uyarıcı Bakım

Kestirimci bakım olarak da bilinen uyarıcı bakım yine son zamanlarda sıklıkla kullanılan bakım çeşididir. Uyarıcı bakım ile önce ölçüm alınır ve sonrasında işletmelerdeki makine ve diğer tesisler belirli noktalardan izlenir. Belirli zaman periyotları halinde yapılan ölçme sonuçları değerlendirmeye alınır.

Bu değerlendirme sonucunda ortaya çıkabilecek arızalar tespit edilir ve zamansız arızaların, kazaların önüne geçilir. Uyarıcı bakıma örnek olarak termal kamera ile elektrik enerjisi dağıtım noktalarının kontrol edilmesi gösterilebilir. Uyarıcı bakım sayesinde aracın güvenliği sağlanır ve parça donanım arızaları engellenir, arıza oluşumu sıfıra düşürülür.

Audi a6 bakım fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda araçlarınızı ücretsiz kontrol ettirmek için servisimize bekliyoruz…

Nazım Mercan

Kategoriler

Arşiv

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930