fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi Fren Kaliper Burç Sorunu

Audi Fren Kaliper Burç Sorunu

Audi Fren Kaliper Burç Sorunu

Audi Fren Kaliper Burç Sorunu; Fren kaliperi, aracı durdurma ve yavaşlatmayı sağlayan hidrolik parçadır. Tüm araba parçaları gibi fren kaliperi de zamanla arızalanabilir ve arızalandığında farklı semptomlar ortaya çıkar. Fren kaliperi arızalandığında fren sisteminden ses gelebilir, fren pedalı sallanabilir.

Fren Kaliperi Nedir?

Audi fren kaliperi, aracın durdurma gücünü sağlayan önemli bir fren sistemi parçasıdır. Balataya yataklık eder, diske doğru ileri-geri hareket sağlar. Temel olarak aracın durması ve yavaşlaması için fren kaliperi devreye girmektedir. Kaliper basınç aldığında pistona basınç uygulayarak diske doğru bastırır. Fren sisteminin ön tarafından disk, arka tarafında kampana adı verilen parçalar bulunur. Audi fren kaliper burç sorunu ortaya çıktığında parça tamiri ile sorunların giderilmesi mümkündür. Parça tamiri yapılamaması halinde Bilim Oto adresinden orijinal parça satın alarak değişimi yaptırabilirsiniz.

Fren Kaliperi Arızalanması

Fren kaliperi, fren sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Arabanın birçok parçasında arıza meydana gelebildiği gibi fren kaliperi arızası ile karşılaşabilirsiniz. Audi fren kaliper burç sorunu meydana geldiğinde farklı semptomlar gösterir.

Fren sisteminin arızalanması genellikle sürtünme ve aşınma sorunlarından ortaya çıkar. Fren kaliperi zamanla yıpranabilir ve arızalanır. Bu durumda fren kaliperi tamiri yapılabilse de çok mümkün bir durum değildir. Fren kaliperi arızalandığında yeni bir parça takılması daha sağlıklı olacaktır.

Fren kaliperi ve kaliper kapağında meydana gelen yıpranmalardan dolayı frenin yumuşaması, fren hidroliğinde sızıntı olması gibi belirtiler ortaya çıkar. Fren sisteminin arızaları tehlikeli olabileceği için bu belirtileri fark ettiğinizde parça tamiri veya parça değişimi yapmanız önemlidir.

Audi Fren Kaliperi Arıza Belirtileri

Audi fren sistemi parçalarından biri olan fren kaliperi, aracı durdurma, yavaşlatmaya yarayan bir parçadır. Araba parçaları zamanla yıpranır ve arızalanır. Audi fren kaliper burç sorunu ortaya çıktığında farklı belirtiler göstermektedir.

  • Audi fren kaliperi arızalandığında fren sisteminden gıcırtılı bir ses gelir.
  • Fren pedalında yumuşama olabilir ve hafif bastığınızda zemine kadar iner.
  • Seyir halindeyken frene bastığınızda araç sağa-sola çekilebilir.
  • Fren hidroliğinde sızıntı olabilir.
  • Fren pedalına basıldığında sallanma meydana gelir.

Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda araçlarınızı ücretsiz kontrol ettirmek için servisimize bekliyoruz…

Nazım Mercan

Kategoriler

Arşiv

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930