fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi A3 Periyodik Bakım Ücretleri

audi-a3-periyodik-bakim-ucretleri

Audi A3 Periyodik Bakım Ücretleri

Audi A3 Periyodik Bakım Ücretleri

Periyodik bakım, araçların daha yüksek performans ile çalışmasını sağlamaktadır. Periyodik bakım sayesinde araçlar yüksek performansla çalışırken bir yandan da aracın ömrü uzamaktadır. Bu sebeple araçların periyodik bakımları düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Her aracın periyodik bakım süreci farklılık gösterebilmektedir. Ankara oto tamirci firmaları araca en uygun periyodik bakım işlemini gerçekleştirmektedir. Periyodik bakımı son derece önemli olan araçlardan bir tanesi Audi A3’tür. Ankara audi özel servis firmaları audi araçlarının kalitesini arttırarak ömrünü uzatmaktadır.

Periyodik Bakım Nedir?

Periyodik bakım, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişimi, motor yağı filtresi, rot balans ayarları gibi bakım modelleri yer almaktadır.

Polen Filtresi Değişimi

Polen filtresi, klima sisteminin daha iyi çalışmasını sağlamaktadır. Araba içerisindeki havalandırmanın sağlıklı olabilmesi için düzenli olarak polen filtresi değişimi yapılmalıdır.

Rot Balans Ayarları

Özellikle audi gibi araçlarda rot balans ayarlarının kesinlikle doğru bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Rot balans ayarları sayesinde sürücü araç hâkimiyetini tam olarak sağlayabilir ve araç doğru bir şekilde seyrelir.

Hava Filtresi Değişimi

Hava filtresinin bozulması durumunda araç performansı düşer ve aracın motor ömrünü kısaltır. Bu sebeple hava filtresinin kontrol edilmesi ve gerekirse değişiminin yapılması şarttır.

Yakıt Filtresi Değişimi

Yakıt filtresi düzenli olarak değiştirilen ve aracın içerisine yakıt vasıtası ile nüfuz edebilecek zararlı maddeleri engeller.

Fren Kontrolleri

Frenin bozuk olması hayati risk taşımaktadır. Aynı zamanda freni bozuk olan araçlar doğru mesafede duramaz ve kazaya sebep olabilir. Bu sebeple fren kontrollerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Far ve Aydınlatma Kontrolleri

Aydınlatma ve farın doğru çalışmaması olumsuz hava koşullarında veya gece sürüşlerinde sıkıntıya yol açabilir. Doğru aydınlatma hem diğer araçlar açısından, hem yol açısından hem de aracı süren kişi açısından son derece önemlidir. Bu sebeple far ve aydınlatma kontrolleri düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Audi A3 Periyodik Bakım Ücretleri

Her aracın kontrol esnasında gerçekleştirilmesi gereken düzenlemeler farklıdır. Her araç modeline uygun periyodik bakım süreci değişmektedir. Bu sebeple araçların periyodik bakım ücretleri de değişmektedir.

Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda araçlarınızı ücretsiz kontrol ettirmek için servisimize bekliyoruz…

Nazım Mercan

Kategoriler

Arşiv

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930