fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi Orijinal Yedek Parça Alırken Dikkat!

Audi Orijinal Yedek Parça

Audi Orijinal Yedek Parça Alırken Dikkat!

Audi orijinal yedek parça satın alırken aracınızın ihtiyacına yönelik en uygun parçanın kalitesine dikkat etmelisiniz.

Araçların; aks, debriyaj, diferansiyel, direksiyon, fren, karoseri, klima ve kalorifer gibi parçaları vardır. Bu parçalarda meydana gelen sorunların araba tamir firmaları tarafından giderilemediği durumlarda orijinal yedek parça almanız gerekebilir.

Audi Orijinal Yedek Parça Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Audinize orijinal yedek parça alırken dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar vardır. Bunlara dikkat etmeniz ilerleyen süreçlerde yeniden oluşabilecek sorunları en aza indirirken daha düşük maliyetle aracınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

  • Orijinal parça kullanımının en önemli özelliği kasko sigortasının bulunmasıdır. Bu sebeple kasko sigortasının olması yedek parça alırken kriterleriniz arasında olmalıdır.
  • Yedek parça üreticisinin veya satıcısının garanti verip vermediğine dikkat etmelisiniz.
  • Aracın orijinal yedek parçalardan oluşması ikinci el piyasasını doğrudan etkiler. Bu sebeple aldığınız her orijinal yedek parça aracınızın değerini arttıracaktır.
  • Oem parçalar kullanmalısınız. Parçanın araba yapısına uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Aracınız söz konusu olduğunda kişisel zevklerinizin ön planda olması normaldir. Ancak bu zevklerin araç performansını ve güvenliğinizi etkilememesine izin vermemelisiniz.

Audi Debriyaj Sistemi Yedek Parçaları

Debriyaj sistemi, motorda üretilen dönüş hareketini şanzımana iletir veya aktarımı keser. Motor hareketinin yavaş ve sarsıntısız olmasını sağlayan sistemdir.

  • Debriyaj parçalarında arıza olması durumunda vites geçişi yapılmaması, pedala basıldığında ses gelmesi, arabanın zor kalkması gibi sorunları ortaya çıkarır.
  • Debriyaj sistemi, debriyaj baskısı, debriyaj çatalı, debriyaj diski, rulman ve yataklardan oluşmaktadır.
  • Debriyaj parçalarında meydana gelen arızalardan dolayı ortaya çıkacak olan sorunlar farklılık gösterir.

Audi Direksiyon Sistemi Yedek Parçaları

Direksiyon, aracın istenilen yöne gitmesini sağlayan bir sistemdir. Direksiyon dişli kutusu tarafından kuvvet artırılır ve direksiyon rot kolları üzerinden tekerleklere iletilir. Direksiyon sistemi, avara kolu, direksiyon burcu, direksiyon flans, direksiyon körüğü gibi yedek parçalardan oluşur.

Audi Filtre Sistemi Yedek Parçaları

Arabayı oluşturan sistemlerin parçalarında meydana gelen arızalar farklı sorunlar ortaya çıkarır. Bu sorunlar çözüme kavuşmadığı takdirde filtre sistemi kapsamında yer alan yedek parçaları satın almanız gerekebilir. Orijinal parçalar, uzun vadede aracın sorunsuz kullanılması için avantaj sağlamaktadır.

Audi filtre sistemi, filtre takımları, filtre kiti, hava filtre, yağ filtresi gibi yedek parçalardan oluşur. Yedek parçalarda meydana gelen arızaların ortaya çıkardığı sorunlar farklıdır. Filtre sistemi, motorun verimli çalışmasını sağlar.

Audi Şanzıman Sistemi Parçaları

Audi şanzıman sistemi, miller, dişliler ve vites çatalından oluşur. Bu parçalar, motordan alınan gücün tekerleklere iletilmesini sağlar. Motor devri şanzımana iletildikten sonra devir ve tork kuvveti vitese göre değiştirilebilir. Şanzıman arızası, vitesin boşa çıkması, vites geçişlerinde titreme gibi sorunlar ortaya çıkarır. Bu arızalar tamir edilmediği zamanlarda alacağınız şanzıman sistemi parçaları aracınızın eskisinden daha sağlıklı olmasını sağlar.

Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda araçlarınızı ücretsiz kontrol ettirmek için servisimize bekliyoruz…

Nazım Mercan

Kategoriler

Arşiv

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930