fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi Bakım Kampanyası

Audi Bakım Kampanyası

Audi Bakım Kampanyası

Audi Bakım Kampanyası

Audi, günümüzde sevilen ve tercih edilen araç modellerinden biridir. Audi, gelişmiş özellikleri ve kalitesiyle hem güvenli hem de çevre dostu bir araçtır. Audi sahipleri, düzenli bakım periyotları yaptırarak aracın ömrünü ve performansını arttırmayı sağlayabilirler. Araç sahipleri bu noktada audi bakım kampanyası çalışmalarını takip ederek kampanyadan faydalanma şansı yakalayabilmektedir.

Audi Bakım Periyotları Nasıldır?

Audi bakım periyotları ağır bakım ve hafif bakım olmak üzere iki başlık altında incelenmektedir. Ağır bakım periyotlarının süresi, hafif bakım periyotlarının süresine göre daha uzun aralıklarda yapılmaktadır. Audi sahipleri hem hafif bakım hem de ağır bakım periyotlarını aksatmadan düzenli olarak gerçekleştirmelidir. Bu hem çevre için hem güvenlik için hem de aracın ömrü ve performansı için olumlu etki sağlar.

Hafif bakım, genellikle 10.000 km/yıl ve 15.000 km/yıl aralığında yapılmaktadır. Hafif bakım kapsamında yer alan hizmetler şu şekildedir:

 • Cam suyu ve soğutma değişimi
 • Genel araç kontrolleri
 • Polen filtre değişimi
 • Motor yağı değişimi
 • Hava filtresi ve iklimlendirme değişimi
 • Lastikler
 • Akü ve aydınlatma kontrolleri

Ağır bakım ise genellikle araçlar için parça değişimi gerektiği veya arıza gerçekleştiği durumlarda görünmektedir.  Ağır bakım hizmeti içerisinde yer alan hizmetler genellikle şunlardır:

 • V kayışlarının kontrolü ve ihtiyaç dâhilinde değişimi
 • Yağ filtresinin değişimi
 • Benzinli araçlar için buji, dizel araçlarda ise yakıt değişimi
 • Detaylı araç kontrolleri

Periyodik Bakımın Faydaları Nelerdir?

Aracın düzenli bakımını gerçekleştirmek her şeyden önce genel olarak güvenliği arttırmaktadır. Güvenli bir ulaşım hayati risk oluşumunu engeller. Aracın periyodik bakımı çevreye de daha yararlıdır, çevre kirliliğinde oluşabilecek zararların önüne geçer. Periyodik bakım aracın performansının artmasını sağlar. Özellikle bakımın kaliteli yapılması aracın da kalitesinin artmasını sağlamaktadır. Bu sebeple araç bakımı yapılan yerdeki kadronun uzman olduğuna da dikkat edilmelidir. Aracın performansı yükseldiği zaman aracın ömrü de uzar. Bakımsız bir araç hemen bozulmaya meyillidir ve kısa ömürlüdür. Uzun ömürlü araç kullanımı için düzenli olarak periyodik bakımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bakımsız araçlarda bir anda bozulma meydana gelir ve ekonomik anlamda daha maliyetli olur. Periyodik bakımı yapılan araçlar aynı zamanda daha az yakıt tüketimi gerçekleştirmektedir.

Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda araçlarınızı ücretsiz kontrol ettirmek için servisimize bekliyoruz…

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ekim 2022
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31