fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi Hararet Yapıyor

Audi Hararet Yapıyor

Audi Hararet Yapıyor

Audi hararet yapıyor şikayetlerin de genellikle de aracın soğutucu ünitelerinde arıza tespit edilmektedir. Genellikle motorla fosil yakıtların motor içerisinde yakılmasıyla hareket etmektedir. Bu durum neticesinde motorun ısınması ve soğutma sisteminin düzenli çalışmaması ile hararet yapması söz konusu olabilmektedir. Genellikle hararet durumlarında motorunuzun ön kısmında buharla çıkabilir. Hararet göstergeniz ise kırmızıya dayanabilir. Aracınızın gösterge panelinde yer alan hararet göstergesinin noksanın üzerinde olmaması gerekmektedir. Noksanı geçen hararet ibresi motorun fazla ısındığını ve hararet yaptığını göstermektedir. Böyle bir durum soğutma sıvısının azalması 1 gün soğutma fanının bozulması, hararet göstergesinin bozuk olması veya hararet müşürünün bozuk olması gibi durumlardan meydana gelebilmektedir. Aracınızı fazla zorlanmasında da yine soğutma mekanizmasının yeterli gelmemesi ve hararet yapması problemleri ile karşılaşılabilir.

Yüksek Hızda Hararet Sorunu

Tüm araçlarda motorun çalışması ile meydana çıkan sorunun düşürülmesi için soğutma mekanizmaları bulunmaktadır. Bu mekanizmalar ve benzeri birkaç cihaz ile beraber çalışmaktadır. Bunlardan herhangi birinde oluşan arıza aracın hararet yapmasına neden olabilmektedir. Motor suyunun az olması durumu hararet problemlerinde en çok karşılaşılan durumdur. Ancak bunun haricinde de devir daim pompasını çalışmaması veya müşürünün bozuk olması gibi problemlerde hararete neden olabilmektedir. Soğutma sistemine bu nedenle dikkat edilmelidir. Özellikle uzun yola çıkacağınız da ve belli aralıklarda su seviyenizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Periyodik olarak antifriz suyu değişimi zamanını geciktirmemelisiniz. Hararet müşürü ve göstergesi gibi sistemlerin de belli aralıklarla bakımının yaptırmalısınız. Yine de Audi hararet yapıyor diyorsanız profesyonel tamircilere giderek aracınızın soğutma sistemini detaylı bir muayeneden geçirebilirsiniz.

Araba Hararet Yapınca Ne Yapılır

Uzun yolda veya kısa yolda aracınız birçok farklı durumdan dolayı hararet yapabilir. Aracınızla ilerlerken hararet göstergenizin ibresi noksanı geçiyorsa Audi hararet yapıyor demektir. Böyle bir durumda aracınızı gölge bir yere veya serin bir mekana çekmeniz gerekmektedir. Kontağı ve aracınızın klimasının kapatarak aracınızın kaputunu açıp soğumasını beklemelisiniz. Aracınız soğuduktan sonra aracınızın su seviyesini kontrol edin. Eğer su eksilmiş ise suyun eksik olmasından dolayı hararet yapmış olabilir. Böyle bir durumda suyunuzu ekleyerek yola devam edebilirsiniz. Ancak su seviyesinin normal olması durumunda tamirciye haber vermeniz veya aracınızı en yakın tamirciye götürmeniz gerekmektedir.

 

 

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031