fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi Klima Sistem Arızası

Audi klima sistem arızası yazın sıcaklığında klima kullanamamanıza neden olabilir.

Audi Klima Sistem Arızası

Audi klima sistem arızası yazın sıcaklığında klima kullanamamanıza neden olabilir. Araç kliması hem yazın hem de kışın ihtiyaç duyulan bir donanımdır. Yazın insanların aşırı sıcaklara karşı serinlemeye kışın ise soğuklara karşı sıcak ile ısınmaya ihtiyacı vardır. Araç genellikle kışın klima ya ihtiyaç duymaksızın iç ortamı ısıtılabilmektedir. Ancak yaz aylarında araç içinin serinletilebilmesi için sistemin tam manası ile çalışıyor olması gerekmektedir. Klima akşamları araçlarda en çok arıza veren sistemler arasında yer almaktadır. Klimanın sistem arızası vermesi klima gazının azaldığı veya gaz kaçağının olabileceği gibi birçok sebebin habercisidir. Arızada ilk olarak klima gazı, radyatör petekleri, klima kompresörü kontrol edilmelidir. Yapılan kontrole göre arızanın nerede olduğunu öğrenebilmek mümkündür.

Araç Klima Üflüyor Ama Soğutmuyor

Klima bir diğer adıyla ilk nemlendirme cihazları kış aylarında aracın içerisine ısıtırken yaz aylarında da istenilen serinliğe ulaşmasını sağlamaktadır. Sistem, kompresör kasnağı, kompresör gazı, gaz girişi, ve valf soketlerin den oluşmaktadır. Bu parçaların herhangi birinde oluşan arıza diğer parçalarında arızalanmasına sebep vererek sistemsel olarak bir arızanın meydana gelmesine ve bu da klimanın soğuk mamasına neden olmaktadır. Audi klima sistemi arızası olarak da incelenecek bu arızada radyatörlerden hava gelip gelmediğini veya gelen havanın sıcak mı soğuk mu olduğuna bakmak gerekmektedir. Genellikle belirli bir süre zarfında bakımı yapılmayan radyatörlerde gaz kaçağının da olması ile kolaylıkla klima gazı bitmektedir. Eğer aracınızın radyatöründen hava geliyor ancak olmuyorsa bu büyük bir olasılıkla klima gazı ile alakalıdır.

Araç Klima Kompresörü Tamir Fiyatı

Aracın olsa klimanın çalışması için klima kompresörü büyük bir öneme sahiptir. Aracınızın içerisindeki iklimlendirmeyi kompresör ayarlanmaktadır. İç kısımdaki azın ve havanın devir daim ederek soğumasını sağlayan aparat kompresör dur. Motor krank milinden bir kayış vasıtası ile birlikte devir daim yapmaktadır. Sıkıştırarak suyun dönmesini sağlar. Eğer klima açıldığında motor bölümünden sesler geliyorsa, klima çalışır durumdayken soket sesi sürekli duyuluyorsa, sürtünme ve benzeri sesler geliyorsa, rulman aksamından ıslık sesine benzer tiz bir ses geliyorsa klima kompresöründe problem meydana gelmiş demektir. Audi klima sistemi arızası kapsamına giren bu durumda profesyonel destek alarak %100 orijinal yedek parçalar ile arızalı olan kompresörü tamir edilmesi yahut değiştirilmesi sağlanmaktadır.

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031