fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi Servis Bakım Fiyatları Nelerdir?

audi servis bakımı yaparken arabanın yağını değiştiren bir sanayi çalışanı

Audi Servis Bakım Fiyatları Nelerdir?

Aracınızın sağlığı, güvenliğiniz ve keyifli sürüş deneyimi yaşayabilmeniz açısından düzenli olarak bakım yaptırmanız hayati önem taşır. Audi servis bakım fiyatları da aracın ihtiyacına, gereken işçiliğe ve bakım çalışmasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Oto servis firmaları, aracınızın konforlu olabilmesi ve ömrünün artırılabilmesi açısından düzenli olarak gereken bütün bakım ve gerekirse değişim ihtiyacını en etkili şekilde sağlar. Çeşitli araçların bakım fiyatları aracın ihtiyacına göre değişir.

Oto Servis Hizmetleri

Oto servislerde, aracın ihtiyacına uygun olarak çeşitli servis hizmetleri yer almaktadır. Bunlar genel olarak önleyici bakım ve düzeltici bakım olmak üzere iki başlık altında kategorize edilebilir. Önleyici bakımlar planlı bakım, arıza tespit bakımı, risk analizi, durum analizi ve kestirimci bakımı kapsar. Düzeltici bakım ise gecikmeli düzeltici bakım ve acil durum bakımını kapsar.

Planlı Bakım:

Aşınma parçalarından kaynaklı arızaların önüne geçebilmek amacıyla planlı bakım uygulanır. Belirli parçaların durumlarından bağımsız olarak belirlenmiş sürelerde değiştirilme işlemi uygulanır.

Arıza Tespit Bakımı:

Güvenlik fonksiyonuna sahip saklı arızaları tespit etmek amacıyla arıza tespiti gerçekleştirilir. Durdurma transmiterleri ve basınç emniyet vanaları gibi parçaların kontrolü ve gerekirse değişim işlemi gerçekleşir. Burada arızalar önlenmez yalnızca tespit edilir.

Risk Analizi:

Bakım gerektiren parçaların tespiti için kullanılan yönteme denir. Arıza riski parçaların bakımına odaklanılır. Risk analizi tespiti sonrasında arızaların minimize edilmesi ve maliyetin düşürülmesi de mümkündür.

Durum Analizi:

Arızaların meydana gelmek üzere olduğu öngörüldüğü durumlarda veya arızanın en erken aşamalarında olduğu zamanlarda durum analizi yapılarak bu kanıtlanır. Arıza başlangıcını tespit eden teknikler kullanılır.

Kestirimci Bakım:

Durum analizinin daha genişletilmiş halidir. Kestirimci bakım esnasında online sensörlerden alınan proses parametrelerine başvurularak, ekipmanın sağlıklı operasyon koşullarında arızaya doğru hareket edip etmediği tespit edilir.

Düzeltici Bakım:

Önleyici bakımın yaptırılamadığından dolayı ortaya çıkan arızaların bakımı gerçekleştirilir. Arızanın acil durum bakımına dönüşmemesi için gerekli önlemler alınır.

Gecikmeli Bakım:

Tüm sisteme etki eden bakımlardır. Çeşitli sebeplerden dolayı ertelenen ve büyüyen sorunların iyileştirilmesine odaklanılır.

Acil Durum Bakımı:

Düzeltici bakımın en acil ihtiyacının olduğu bakım durumudur. Artık son aşamadır ve detaylı bakım çalışması gerçekleştirilir.

Audi servis bakım fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya randevu alabilirsiniz.

Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda araçlarınızın Servis Bakım fiyatlarını ücretsiz kontrol etmek için servisimize bekliyoruz…

Nazım Mercan

Kategoriler

Arşiv

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930