fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Audi Yıllık Bakım Ücreti Ne Kadardır?

sanayide kapıları ve kaputu açık yıllık bakımı yapılan gri renkli bir audi

Audi Yıllık Bakım Ücreti Ne Kadardır?

Audi yıllık bakım ücreti, aracın ihtiyacına ve gereken bakım çalışmasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Aracın düzenli olarak bakımını yaptırmak ortaya çıkabilecek arızaların önüne geçerek aracın ömrünün uzamasını sağlar. Bu noktada periyodik bakımın önemi oldukça yüksektir.

Periyodik Bakım Nedir?

Aracın donanım ve parça kontrolünün düzenli olarak sağlanması, gerekli ayarlamaların yapılması ve eskiyen veya arızalanan parçalanan değiştirilmesi işlemlerinin tümüne periyodik bakım denir. Çeşitli değişimleri ve kontrolleri içeren periyodik bakım içerikleri şu şekilde sıralanabilir:

Hafif periyodik bakım: motor yağı ve filtresi değişimi, hava filtresi bakımı ve değişimi, klima ve toz filtresi bakımı ve değişimi, cam suyu seviyesi kontrolü ve tamamlanması, yakıt filtresi değişimi, yakıt filtresi değişimi, yürüyen aksam kontrolü

Ağır periyodik bakım: Şanzıman yağı ve filtre değişimi, fren hidroliği değişimi, fren disk ve balata değişimi, sızıntı ve kaçak kontrolü, aydınlatma, elektronik sistemler, lastikler amarsitörler vb. içeren genel araç kontrolleri

Periyodik Bakım Ne Zaman Gerçekleştirilir?

Periyodik bakım her 15.000 km’de bir gerçekleştirilmesi gereken bakım rutinidir. Genel olarak yılda en az bir kereye tekabül etmektedir. Ağır periyodik bakım ise iki senede bir gerçekleştirilmesi gereken bakım işlemidir.

Periyodik Bakımın Önemi Nedir?

Periyodik bakım olası riskleri ortadan kaldırır. Olası arızaların önüne geçer ve arızalardan kaynaklı oluşabilecek kazaların oluşmasını engeller. Bu sayede onarım işlemlerinden doğacak masrafların da önüne geçer.

Güvenli sürüş deneyimi sağlar. Aracın performansı yükselir ve ömrü uzar. Bu sayede hem konforlu hem de güvenli sürüş deneyimi sağlarken diğer yandan motor ömrünün de uzamasını sağlar.

Aracın performansı artar. Aracın düzenli olarak kontrolünün sağlanması ve gereken onarımların gerçekleşmesi sayesinde hem performansı artar hem de yakıt tüketiminin azalması sağlanır.

Periyodik bakım sayesinde çevrenin korunmasına katkı sağlanır. Aracın düzenli bakımının yapılması daha çevre dostu olmasını sağlar. Düzenli bakım işlemi gerçekleşmeyen araçların hava kirliliğine daha fazla olumsuz etki eder. Bu sebeple araca yaptırılacak olan periyodik bakım yalnızca araca katkı sağlamakla kalmaz hem insan güvenliğini hem de çevrenin korunmasını sağlar.

Audi yıllık bakım ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya randevu alabilirsiniz.

Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda araçlarınızın yıllık bakımı için servisimize bekliyoruz…

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ekim 2022
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31