fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Porsche Amortisör Arızası

Porsche Amortisör Arızası

Porsche Amortisör Arızası

Porsche amortisör arızası özellikle bozuk yollarda aracın kullanılmasıyla sıklıkla meydana gelmektedir. Süspansiyon sistemini oluşturan ama bazı durumlarda devre dışı kalarak aracın süspansiyonların tam manasıyla çalışmamasına neden olmaktadır. Araçların icat edildiğinden bu yana farklı süspansiyon sistemleri içerisinde amortisörler yer almıştır. Sürekli olarak sürüş konforunun arttırılması için çeşitli özelliklere sahip amortisörler geliştirilmektedir. Bakımlı ve sağlam amortisörler sayesinde aracın hakimiyetinin kaybedilmesi veya manevraları sırasında yeterli hamleyi yapamama şansımız olmaz. Belli aralıklarla kontrol ettirilmesi ve herhangi bir arıza yaşandığında zaman kaybetmeden değiştirilmesi gerekmektedir. Daima sağlam amortisörler sürülür konforunuzu ve frenleme kabiliyetinizi en yüksek seviyede tutacaktır.

Air Süspansiyon Arızaları

Porsche marka araçlar lüks araç sınıfında yer almaktadır. Ülkemizde birçok farklı kişi tarafından tercih edilen bu araçla bakımlı ve temiz kullanılmadığı zaman birçok farklı probleme neden olabilmektedir. Her araçta olabileceği gibi kasislere ve yolun üzerine dikkat edilmemesi amortisörlerin zarar görmesine neden olmaktadır. Bu durumlarda Porsche amortisör arızası verebilmektedir. Oldukça basit bir sistemi olan amortisör arabanın en önemli parçalarından biridir. Farklı birim yağ pompası gibi çalışmakta olan sizden bir piston çubuğun ucuna farklı delikli somun takılması ve içerisine hidrolik sıvının koyulması ile çalışmaktadır. Ancak aracınıza uzaktan baktığınızda düz bir yerde olmasına rağmen aracınızda denge probleminin olduğunu görüyorsanız aracınızı amortisörler problemi olabilir. Yahut çamurluk ile arasındaki mesafenin azaldığı olması gerekenden çok daha az olduğunu arıyorsanız bu durumda arızalı olduğuna işarettir. Yine sürüş sırasında özellikle kasislerden geçerken süspansiyon performansını kontrol ederek air süspansiyon arızalarını tespit edebilirsiniz.

Araç Amortisör Değişimi Fiyat

Araçların markasına ve modeline göre amortisör sistemleri değişiklik gösterebilmektedir. Porsche kalitesine ve konforuna göre diğer araçlardan bir miktar daha pahalıdır. amortisör sisteminde yaşayacağınız problemlerde de aracın markasına ve parçanın orijinalliğini göre fiyat çıkarılmaktadır. Amortisör takozu, amortisör burcu, amortisör toz lastiği, helezon yayları parçalardan oluşan amortisör yıpranmışlık durumuna veya arıza durumuna ve de yeni parçalara ihtiyaç duyabilmektedir. Firmamız uygun fiyatlarla %100 orijinal harca tedavi sağlayarak Porsche amortisör arızası durumlarında kısa süre içerisinde amortisör probleminizi giderilmesini sağlamaktadır.

 

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031