fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Volkswagen Balata

Volkswagen Balata

Volkswagen Balata

Volkswagen balata tekerleklerdeki çelik diskleri sıkıştırarak fren mekanizmasının çalışmasını sağlamaktadır. Ancak fren balatası yine ilgili problemler aracınızın freninin zayıflamasına yahut balataya yapışarak motorunuzun zorlanmasına neden olabilir. Genellikle balatalar belli aralıklarda kontrol edilerek bitmesi durumunda değiştirilmektedir. Periyodik olarak yapılan bu işler aracınızın kilometresine göre de yenilenmektedir. Fren balatası belli bir kilometre veya belli bir zamana göre değiştirmekle birlikte kullanıcının fireni kullanma sıklığına göre erken ya da geç bitirebilmektedir. Ortalama olarak 50000 kilometrede balatanın değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak bu durum aracı daha sakin ve freni daha az kullananlarda uzarken aracın freni daha sık kullananlarda süre kısalabilmektedir. Periyodik bakımlar sırasında balatalarının mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Periyodik kontroller haricinde de fren yaptığınızda balatada gacır gucur seslerinin gelmesi bir sıkıntının olduğuna işarettir. Firen yaptığınızda aracınız hemen yavaşlamıyor veya bir boşluk oluşuyorsa yine fren sisteminde bir problemin olduğuna işarettir. Bunun haricinde de bal atsanıza parmağınıza kontrol ederek bittiğini anlayabilirsiniz. Eğer balata parmağınızın kalınlığından daha ince ise bitmiş ya da bitmeye yakın olabilir.

Volkswagen Orijinal Balata Markası

Hemen hemen dünyanın her ülkesinde kullanılan Volkswagen markalı otomobiller için üretilmekte olan birçok farklı marka balata bulunmaktadır. Volkswagen üretmiş olduğu tüm araçlara uyumlu yedek parçaları bizzat kendi üreterek tedarik etmektedir. Ancak Volkswagen haricinde de otomobil balataları gibi çeşitli yedek parçalar farklı markalar tarafından üretilebilmektedir. Balata bitmesi durumunda bütçenize uygun ve kalitesinden emin olduğunuz balata markalarını tercih edebilirsiniz. Volkswagen balata tedariği ülkemizde oldukça kolaydır. Sizler de uygun yanlı yedek parça temini için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Volkswagen Fren Balata Fiyatları

Ülkemizde kullanılmakta olan araçları tamamına orijinal ve yan sanayi yedek parça bulmak mümkündür. Volkswagen balata ihtiyacı olduğunda bütçenize ve tercihinize bağlı olarak orijinal balata veya yan sanayi ürün bulabilirsiniz. Fren performansınızın yüksek ve uzun süreler balatanızın kullanılabilmesi için orijinal yedek parça tercih etmeniz önerilmektedir. Aksi takdirde kalitesi düşük yedek parça kullanımı sizi yolda bırakabilir. Farklı problemler yaşamanıza sebep olarak aynı zamanda maddi olarak da kayıp yaşamanıza neden olabilir. En basiti çok daha kısa sürede bal atalarınızın bitmesine neden olabilir.

 

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031