fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Volkswagen Kalorifer Isıtmıyor

Volkswagen Kalorifer Isıtmıyor

Volkswagen Kalorifer Isıtmıyor

Volkswagen kalorifer ısıtmıyor şikayetiniz varsa bazı kontrolleri kendiniz yaparaktan problemin nerede olduğunu anlayabilirsiniz. Kalorifer sisteminde ısınma problemleri birçok marka ve model araçta yaşanabilmektedir. Motor suyu petek mekanizmaları insan gibi birden fazla elemanın oluşturduğu bir sistem sayesinde aracın içine sıcak hava verilmektedir. Aracın içerisine kaloriferden gelen havanın soğuk olması motor suyunun seviyesinde eksilme olabileceğini işaret etmektedir. Ancak yalnızca motor suyunun seviyesinde eksilmeden kaynaklı bir durum olmayıp aynı zamanda kalorifer peteğinin tıkalı olma olasılığı da bulunmaktadır. Genellikle yaz aylarında araç su eksiltmektedir. Motor suyu eksildiğini araca antifriz konulması gerekmektedir. Ancak antifriz yerine normal su koyulması suyun devir daim ettiği sistemin paslanmasına ve antifiriz konulduğunda da tekrar bu pasların çözülerek petekleri ve sistemi tıkanmasına neden olmaktadır. Aracınızın sıcak hava üflememesinin nedeni bu olabilir.

Hararet 90 Kalorifer Isıtmıyor

Genellikle Volkswagen kalorifer ısıtmıyor şikayetlerin zamanla kaloriferlerin tıkanması sebebiyle oluşabilmektedir. Suyla paslanan motor bloğunun kışın antifirizi görünce çözülmesi ve bu çözülen pas parçalarının kaloriferin tıkanmasıyla şikayete konu durum ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumu peteklere giren ve petekten çıkan hortumlardan kontrol edebilmek mümkündür. Motorunuzun sıcak olmasına rağmen kaloriferi soğuk üflüyor olması problemin olduğuna işarettir. Motor kapısını açtığınızda peteğe giren hortumun sıcak çıkan hortumun ise soğuk olması durumunda dolaşım sisteminde problem olduğunu söylemek mümkündür. Öyle bir durumda Volkswagen aracınızın peteğini çıkartılarak çeşitli yöntemler yine temizlenmesini sağlamalısınız. Yahut temizleme işlemini yaptıramıyor veya bu kadar zaman bulamıyorsanız yeni bir petek ile de değiştirebilirsiniz. Günümüzde birçok firma petekteki tıkanıklıkları özel bir makina ile kolaylıkla açabilmektedir.

Araç Kaloriferi Az Isıtıyor

Genellikle motorunuzun uzun süre çalışıyor olmasına rağmen arabanın içini ısıtmaması durumunda farklı bir problemin olduğu düşünülmektedir. Volkswagen kalorifer ısıtmıyor şikayetlerinin altında yatan neden termostat açık kalması olabilmektedir. Termostat açık kalması durumunda da yenisi ile değiştirilmesi problemin çözülebilmesi için yeterli olacaktır. Ancak motorunuza gelen havanın az olması ve dolayısıyla aracın içinin geç ısınıyor olması ise kalorifer peteklerinden önce koyulan polen filtrelerin tıkalı olmasından kaynaklanabilir.

 

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031