fbpx
Loading

Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

+90 536 773 52 12

info@bilimoto.com

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00

P.tesi - C.tesi: 08:30 – 19:00
Randevunuzu Planlayın +90 536 773 52 12
Batı Blv, 177. Cadde, No:28/44 Yenimahalle, Ankara

Volkswagen Ön Takımdan Ses Geliyor

Volkswagen Ön Takımdan Ses Geliyor

Volkswagen Ön Takımdan Ses Geliyor

Volkswagen ön takımdan ses geliyor diyorsanız bazen takımlarla ilgili ciddi problemler olabilir. O zaman ön takımlarda meydana gelen problemler fazla masraf açılmadan da çözüme kavuşturulabilir. Ön taraftan gelen ses metal sesine benzer bir arızalarından meydana gelmiş olabilir. Genellikle tecrübeli kişiler gelen sese göre problemi çözebilmektedir. Önden gelen sesin türüne ve şekline göre bir çok farklı arızanın varlığından ses edilebilir. Ön aks aparatların an herhangi birinin arızasında metal sürtme sesleri gelebilmektedir. Aks arızalarının yaşanması durumunda araçların tamir ettirilmesi kadar çok yavaş parkta kullanılması gerekmektedir. Ani kalkışlarda veya hani frenlerden kaçınılması gerekmektedir.

Bozuk yolda ön takımdan gelen tıkırtı

Önden gelen sesin çeşitliliğe kadar yine hangi bölgeden sesin geldiği de önemlidir. Zira direksiyondan gelen ses veya arabanın lastiğinden ses farklı sistem ses arızaları habercisi olabilir. Aracın tekerinden veya motorun ön kısmından gelen sesler de genellikle arabayı taşıyan ve yönlendiren sistemlerde problemler ortaya çıkmaktadır. Bozuk yolda araba tekerinden gelen sesler genellikle ama sonradan kaynaklanmaktadır. Amasör takozu veya sorun diğer parçalarından birinde meydana gelmiş arıza özellikle engebeli çakıl çukur yollarda ses gelmesine neden olmaktadır. Aracınızın yolda dinleyerek tam sesin geldi yeri bulmaya çalışmak ve tamirciye kadar aracınızı dikkatli kullanmak sizin için faydalı olacaktır.

Tekerden gelen tak tak sesi

Volkswagen ön takımdan ses geliyor şikayetlerinin büyük bir kısmı aracın hor kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Ancak arabayı dikkatli kullanırsanız dahi bazı parçaların ömrünü tamamlaması çeşitli seslerin gelmesine neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda tam olarak nereden nasıl bir sesin geldiğini dinlemeniz gerekmektedir. Bir boşluğun meydana gelmesi veya yağ kaçakları zaman içerisinde artan tak tak seslerini neden olabilmektedir. Aracınızın viraja girmesi veya aracın kalkıp durması gibi durumlarda meydana gelen sesler genellikle aks boşluğundan kaynaklanmaktadır. Ancak amatüsör takozu da benzer seslere neden olabilmektedir. Bu nedenle Volkswagen ön takımdan ses geliyor şikayetleriniz de sesin tam olarak nereden geldiğini ve metal sesine mi sürtme sesine mi yoksa bir titreşim sesini mi benzediğini net olarak tespit etmeniz gerekiyor. Tam olarak tespit ettiğiniz durumu tamirciye aktararak problemin çözülmesi için destek alabilirsiniz.

 

Ragipunal

Kategoriler

Arşiv

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031